Campagnolo Super Record 12s
Кошничката е празна!
Најпродавани

Campagnolo Super Record 12s

Campagnolo Super Record 12s
Бренд: Campagnolo
Код на производот: Campagnolo
Достапност: 5
3,700ден.
 
   - ИЛИ -   

Новиот Супер Рекорд! Сега за 12 брзини...

Ланецот за 12-брзински системи на Кампањоло, мораше да биде дизајниран „од нула“ - за да се создаде повторно нов модел од највисоката класа, кој ќе функционира совршено со новите други компоненти од тој најнов систем.

Прва и најважна цел беше да се намалат неговите димензии, па сега тој е со ширина од 5.15мм, а пиновите се совршено во линија со надворешните површини на линковите.

Втора цел беше да се заштитат секако неговите перформанси. Тоа е постигнато благодарение на „Ултра-линк“ системот, кој го прави ланецот безбеден и издржлив, а со посебен третман тој исто така е и екстремно „мазен“ при користењето, како и овозможува прецизно менување.

Тежина: 228 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: camparnolo, super record