Continental Revo Sealant 240ml
Кошничката е празна!
Најпродавани

Continental Revo Sealant 240ml

Continental Revo Sealant 240ml
Бренд: Continental
Код на производот: continental
Достапност: 15
850ден.
 
   - ИЛИ -   

„Млеката“ на Континентал со години се замена за резервните гуми во возилата. Сега таа технологија е наменски употребена за гумите кои се користат во велосипедизмот. "РевоСилант"-от е без амониум и протеини и е сигурна заштита од дупнување и мали расекотини, без при тоа хемиски да се оштетат внатрешната и надворешната гума. Ова „млеко“ не се користи само за лепење на веќе оштетени гуми, туку и за превенција и тоа како на обични гуми со соодветен вентил, така и на тубулари, но и тубелес системи.

Овој систем на Континентал може да се користи и при ниски температури и до –20° Целзиусови степени.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: continental, revosealant