Campagnolo AFS DB 160S
Кошничката е празна!
Најпродавани

Campagnolo AFS DB 160S

Campagnolo AFS DB 160S
Бренд: Campagnolo
Код на производот: Campagnolo
Достапност: 2
2,300ден.
 
   - ИЛИ -   

Група со хидраулични диск кочници од висока класа, треба секако да биде поддржана и со ротори од висока класа. Кога се работи на развој на професионални ротори и пакни, клучна работа е не само да се овозможи екстремно добар перформанс, туку секако и безбедност, сигурност и максимален отпор кон загревање.

АФС-компатибилните ротори на Кампањоло, со заоблени надворешни рабови, рамномерно и безбедно ја распределуваат топлината и гарантираат одлична работа и во топли средини - нешто што знае да ја компромитира функционалноста на производите на нивната конкуренција.
И не само тоа - роторите на Кампањоло овозможуваат и најбрзо забавување со најмалку потребен притисок, како во суви, така и во влажни услови.

Димензија: 160мм
Тежина: 99грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: campagnolo, disc, rotors