Shimano RT-MT800 160mm
Кошничката е празна!
Најпродавани

Shimano RT-MT800 160mm

Shimano RT-MT800 160mm
Бренд: Shimano
Код на производот: shimano
Достапност: 1
3,200ден.
 
   - ИЛИ -   

Овој модел на ротор на Шимано, овозможува континуирани перформанси и при долги симнувања. Конструкцијата ја карактеризира трослојна, „сендвич“ конструкција, чиј дизјн и избор на материјали во огромна мера помагаат во распределување на топлината која се создава при триењето со пакните. 
Во тоа „ладење“ дополнително помагаат и „перките“ во дизајнот - посебно поради нивната зголемена површина. Поради изразениот ефект на ладење, можат да се користат и помали ротори од вообичаено. 
Овој модел е „центер лок“ и е компатибилен и со органски и со метални пакни.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: shimano, mt800