Кошничката е празна!
Најпродавани

Continental Revo Sealant 240ml

Continental Revo Sealant 240ml
Бренд: Continental
Код на производот: continental
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
850ден.

Достапно од средина на мај.
Во моментов може да услужиме само со рефусно, Континентал млеко, во нашиот сервис со работна рака.

„Млеката“ на Континентал со години се замена за резервните гуми во возилата. Сега таа технологија е наменски употребена за гумите кои се користат во велосипедизмот. "РевоСилант"-от е без амониум и протеини и е сигурна заштита од дупнување и мали расекотини, без при тоа хемиски да се оштетат внатрешната и надворешната гума. Ова „млеко“ не се користи само за лепење на веќе оштетени гуми, туку и за превенција и тоа како на обични гуми со соодветен вентил, така и на тубулари, но и тубелес системи.

Овој систем на Континентал може да се користи и при ниски температури и до –20° Целзиусови степени.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: continental, revosealant