Кошничката е празна!
Најпродавани

Conti. Cross King TR 29x2.2 folding

Conti. Cross King TR 29x2.2 folding
Бренд: Continental
Код на производот: continental
Достапност: 2
1,900ден.
 
   - ИЛИ -   

- TubelessReady
- Класа: Performance
- кевлар

Модел кој е совршено позициониран помеѓу РејсКинг и МаунтинКин моделите на Континентал. Супер брза и со екстремно добар грип, ова е гума која е развиена со помош на возачите на Топик-Ергон МТБ про тимот. И покрај изразено испакнатата шара, ролингот е прилично брз и тивок. Ова е модел кој со "Pure Grip Compound" составот, покрај претходно споменатото, исто така овозможува и голема издржливост и долг век на траење.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: continental, tubeless, cross king