Кошничката е празна!
Најпродавани

Conti. Trail King TR 27.5x2.6 folding

Conti. Trail King TR 27.5x2.6 folding
Бренд: Continental
Код на производот: Continental
Достапност: 5
1,900ден.
 
   - ИЛИ -   

Оваа гума блеска на „ендуро“ и "all mountain" велосипедите!
Бројните запци гарантираат најдобра тракција на било која тешка патека. Одлична заштита против дупнување и максимална стабилност!

Моделот кој Ви го нудиме е склоплив/„фолдинг“ и компатибилен за „тјублес“.

PureGrip компонента
Оваа најнова мешавина на компонента, е рангирана веднаш зад BlackChili компонентата на Континентал и нејзиното имет во случајов - самото кажува се': таа е „перформанс“ производ, наменет за друмскиот и планинскиот сектор, наменет да овозможи одличен грип, но и подолг животен век и голема издржливост!

Shieldwall систем
Овој систем е оптимална комбинација на заштита од дупнување и мал отпор при движењето, како и мала тежина на гумата. Ова се постигнува со дополнителен, целосен заштитнички слој кој се состои од фино преплетени влакна, а и покрај тоа што постои овој дополнителен слој - гумата ја задржува својата амортизација и флексибилност, совршено адаптирајќи се на подлогата при тоа. Револуционерниот систем за „тјублес“ поставување го прави монтирањето да биде многу лесно и едноставно. За најдобри резултати предлагаме користење на дополнителните делови на Континентал за поставување на целосниот тјублес систем.

Tubeless Ready
Овој систем е посебно развиен за планинскиот сектор. За максимален ефект, Континентал користи комбинација од своите ProTection и BlackChill системи! Резултат на тоа е: широк опсега на употребливост, мала тежина и атрактивен лик!


Ширина: 2.6
Тежина: 980 грама
Притисок: 29-44пси 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: continental, tubeless, folding, trail king