Millet Mount Cleveland
Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Mount Cleveland

Millet Mount Cleveland
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 3
4,500ден.
2,200ден.
 
   - ИЛИ -   

Растегливи, дишливи, функционални!
Овие панталони се модел кој е препознатлив по чувството на мекост благодарение на DRYNAMIC™ BIFACE материјалот кој се користи и кој и лесно се суши. Многу комфорни и овозможуваат голема слобода на движење! Материјалот исто така е отпорен на триење - без да биде компромитирана тежината. Исто така направен е и анти-УВ финиш (класа UPF50+), со кој се добива дополнителна заштита од сончево зрачење и забрзано сушење.

Препорачано за: пристап пред искачувања, планинарење...

Спецификација:
Лесен и мек материјал
На појасот исто така има и ластик - за поголем комфор
2 странични џеба и 1 заден џеб

Материјали:
Drynamic™ Biface
100% Polyamide

Тежина: 275 gr

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:



Клучни зборови: millet mount cleveland