Millet C Wool Bland
Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet C Wool Bland

Millet C Wool Bland
Бренд: Millet
Код на производот: millet
Достапност: 10
4,900ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Основен слој од највисок квалитет!
За активности во планините во текот на целата година.

Одлично превземање на влагата/потта од телото и комфор. Хибридна плетка која комбинира две многу компатибилни влакна, со што се оптимизираат перформансите на слојот!
Со својата природна терморегулација и квалитети кои ги уништуваат мирисите, Мерино волната се адаптира на околната температура и нуди идеална термоизолација. Полиестерот го подобрува трансферот на влага кон следниот слој, брзо се суши и ја подобрува отпорноста на материјалот од износување.
Ергономскиот дизајн и растеглива плетка овозможуваат комфор и слобода во движењето – за авантури во сите четири сезони.
 

Состав: 50% полиестер/50% мерино волна

Тежина: 165 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet c wool bland