Black Diamond Midweight
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Midweight

Black Diamond Midweight
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 2
1,850ден.
1,480ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Најновиот модел на Мидвејт!
Уште во ХЛ големина - сега со 20% ПОПУСТ!!!

Одличен избор за студени денови: за турно скијање, за планинарење и планинско трчање или пак едноставно – за во кампот. Топол, а истовремено дишлив материјал над дланката, а под дланката козја кожа за одличен фат/грип. Кај палецот и показалецот има сошиен материјал овозможува лесно ракување со уреди кои имаат екран на допир.

Тежина за пар:   70 грама
Температурен опсег:   0/7 ºC

Основно:
251-грамски Polartec®
козја кожа под дланката, за одличен фат/грип
управување со уреди со екрани на допир
шевовите се од надворешна страна – за уште поголем комфор во внатрешниот дел од ракавиците.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond midweight