Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Lightweight WoolTech

Black Diamond Lightweight WoolTech
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 2
1,550ден.
1,240ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме уште само С и ХЛ големина.
Одлична цена со 20% ПОПУСТ!

 

Овој модел е направен од микс од полар и NuYarn технолигија - која ги користи природните „перформанс“ квалитети на мерино волната, со што е добиен материјал кој е поиздржлив, потопол и кој побрзо се суши!
Овој дишечки материјал неутрализира мирис и овозможува изолација и во влажни услови, а исто така има и тенок профил со што може да се користи и како основен слој - може да се влезе со нејзе во некоја поголема/потопла ракавица...

 

Овие ракавици се лесни и растегливи и овозможуваат заштита за време на ски-тури, планинско трчање и други авантури со висок интензитет. Со инкорпориран дигитален материјал на врвот на палецот и показалецот, овозможена е и функционалност на допир на екранот на Вашиот телефон или друг уред кој го користите на тој начин.

Материјал:
160-грамска NuYarn мерино волна (47% мерино волна/47% полиестер/6% најлон)

Тежина за пар: 28 грама
Температурен опсег: 4/13 ºC

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, lightweight, wooltech