Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Glissade Mitts

Black Diamond Glissade Mitts
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 10
3,900ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Најдобрата зделка за 4-сезонска ракавица за алпинизам и планинарење со универзален дизајн!

Основни инфо:
Температурен опсег: -17/-1 ºC
Тежина за пар: 175 грама

Повеќе инфо:
Мембрана: 100% водоотпорна BDry мембрана
Лесна Pertex Shield заштита од абразија, која е растеглива во сите правци
Изолација: фиксен 100 грамски „полар“ со 100 грамска Thinsulate изолација
Делот на дланката е изработен од козја кожа со Kevlar сошивање

 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, glissade