Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Escent GTX

Millet Escent GTX
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 1
14,700ден.
10,300ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме уште само 1 големинa: М!
Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!!

Заштита во различни временски услови во високите планини, благодарение на GORE-TEX® Zenith мембраната!


Основни карактеристики од производителот:

 • Flex Comfort™ build with preformed, articulated knees
 • Removable, adjustable braces
 • Velcro waist adjusters
 • Protective raised back
 • 2 flapped, zipped handwarmer pockets
 • Side vents with water-repellent YKK® zips
 • Inner gaiters
 • Cuff guards
 • Velcro cuff adjusters.

FABRICS

 • GORE-TEX® Zenith 2L
 • Lining : Mesh 100% Polyamide
 • All seams heat sealed
 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet, Escent