Black Diamond Mission 45
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Mission 45

Black Diamond Mission 45
Black Diamond Mission 45 Black Diamond Mission 45 Black Diamond Mission 45
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 3
11,900ден.
 
   - ИЛИ -   

Најиздржливиот планински ранец на Блек Дајмонд - дизајниран за сериозни планински авантури и експедиции, посебно во студени зимски услови.

Системот за носење овозможува одличен баланс, благодарение на „reACTIV“ гуртната за околу половина и „SwingArm“ прерамките, а по потреба, повеќето елементи и можат да се отстранат од него: споменатата гуртна за околу половина, како и капата на пример.

Во дизајнот исто така се вклучени и гуртни за затегнување и џепчиња за врвовите на цепините - за зголемена безбедност кога се пешачи или при транспорт кога не се користат цепините; преден дел за дерези; гуртна во горниот дел за затегнување на јаже/опрема и други детали, а секако и компатибилност со системи/резервоари за хидратација.

Материјал: 420Д најлон

Волумен: 45Л
Тежина: 1.75кг

 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, mission