Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Positron

Black Diamond Positron
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 5
780ден.
 
   - ИЛИ -   
Карабинер со матица

Отвор на вратичката :  
21 mm
Сила при отворена вратичка :   8 kN
Сила при затворена вратичка :   25 kN
Тежина :   56 g
Сила на помалата оска :   8 kN

 

Од производителот:

A multi-functional, lightweight and compact keylock locker, the Black Diamond Positron Screwgate carabiner’s low-profile, non-snagging nose is easy to clip and clean.

  • Deep basket reduces fumbly clips
  • Keylock nose prevents snagging
  • Locking gate reduces chance of open-gate failure
  • Easy-to-hold functional shape

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Positron