Julbo MonteBianco RVP2-4
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo MonteBianco RVP2-4

Julbo MonteBianco RVP2-4
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
8,600ден.
 
   - ИЛИ -   

Уште една класика на Јулбо: МонтеБјанко!

Модел кој е посветен на вљубениците во планините, на луѓето кои се нивни чести посетители и уживатели - но кои исто така, бараат модел кој е покомпактен и ненаметлив и кој ќе можат да го користат и за време на своите секојдневни обврски/аткивности, кога ќе се вратат назад во градот, долината... 
Ова е идеален модел на рамка за луѓе кои имаат средно широки до широки лица.
Страничните штитници можат по потреба да се вадат - нудејќи при тоа совршена адаптибилност на временските состојби. 

Многу лесен модел на очила, техничи совршена - со висока заштита од сончевите зрачења и рефлексии, комбинирана со стил и едноставност!

Овој модел на МонтеБјанко е со докажаните реактивни - полихроматски леќи со ниво на заштита од 2 до 4.
Тоа е леќа која за брзо време, во зависност од осветленоста/делот од денот, се затемнува или осветлува овозможувајќи очилата да се користат во широк опсег на светлина. Тие дополнително имаат и внатрешен слој против замаглување, како и надворешен слој против замачкувања кој исто така служи и како слој преку кој влагата брзо поминува преку видното поле. 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Julbo, montebianco