Julbo MonteBianco SP3CF
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo MonteBianco SP3CF

Julbo MonteBianco SP3CF
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
5,200ден.
 
   - ИЛИ -   

Уште една класика на Јулбо: МонтеБјанко!

Модел кој е посветен на вљубениците во планините, на луѓето кои се нивни чести посетители и уживатели - но кои исто така, бараат модел кој е покомпактен и ненаметлив и кој ќе можат да го користат и за време на своите секојдневни обврски/аткивности, кога ќе се вратат назад во градот, долината... 
Ова е идеален модел на рамка за луѓе кои имаат средно широки до широки лица.
Страничните штитници можат по потреба да се вадат - нудејќи при тоа совршена адаптибилност на временските состојби. 

Многу лесен модел на очила, техничи совршена - со висока заштита од сончевите зрачења и рефлексии, комбинирана со стил и едноставност!

Овој модел на МонтеБјанко е со Спектрон 3ЦФ леќа на Јулбо! 
Тоа е поликарбонатна леќа со антирефлектирачки/огледало слој на нејзе - го подобрува визуелниот комфор со елиминација на непосакуваните рефлексии.
Таа „пропушта“ малку повеќе светлина низ нејзе во споредба со Спектрон 4 леќата, а со тоа нуди и уште поголема „универзалност“ - може да се користи за поширок спектар на спортови, каде што не е потребно толку затемнување.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, montebianco