Julbo Whoops RVP2-4
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Whoops RVP2-4

Julbo Whoops RVP2-4
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
7,700ден.
 
   - ИЛИ -   

Докажан модел на Julbo: Вупс! :)

Дизајниран за луѓе со помали лица - овој модел е подготвен на се’! Нуди одлична/широка заштита од зрачење, а закривените рамки овозможуваат совршено држење на лицето и главата, правејќи го стабилен и при „поагресивни“ активни спортски авантури каде што има често и продолжено движење со главата и телото.

Овој модел на ВУПС е со докажаните реактивни - полихроматски леќи со ниво на заштита од 2 до 4.
Тоа е леќа која за брзо време, во зависност од осветленоста/делот од денот, се затемнува или осветлува овозможувајќи очилата да се користат во широк опсег на светлина. Тие дополнително имаат и внатрешен слој против замаглување, како и надворешен слој против замачкувања кој исто така служи и како слој преку кој влагата брзо поминува преку видното поле. 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, whoops