Julbo Aero SP3CF
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Aero SP3CF

Julbo Aero SP3CF
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
0ден.

Аеро е модел, дизајниран за вљубениците во активностите со голем интензитет! Тие се бескомпромисни кога станува збор за потреба од високи перформанси и комфор. Нивната леќа овозможува многу широко поле на прегледност - без пречки од рамката, а конструкцијата е таква да овозможува неверојатна вентилација! 

Исто така израбтката на рамката овозможува и одличен грип во деловите на контакт со лицето и главата... И да - лесни како пердув! :)

Овој модел на Аеро е со Спектрон 3ЦФ леќа на Јулбо! 
Тоа е поликарбонатна леќа со антирефлектирачки/огледало слој на нејзе - го подобрува визуелниот комфор со елиминација на непосакуваните рефлексии.
Таа „пропушта“ малку повеќе светлина низ нејзе во споредба со Спектрон 4 леќата, а со тоа нуди и уште поголема „универзалност“ - може да се користи за поширок спектар на спортови, каде што не е потребно толку затемнување.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, aero