PowerBar 5Electrolytes lemon tonic
Кошничката е празна!
Најпродавани

PowerBar 5Electrolytes lemon tonic

PowerBar 5Electrolytes lemon tonic
Бренд: Powerbar
Код на производот: powerbar
Достапност: 4
230ден.
 
   - ИЛИ -   

5 електролити - со вкус на лимон тоник (со дополнителни 75мг кофеин)
Ве снабдува со натриум, калиум, хлор, калциум и магнезиум!

За време на некои тренинзи, сакате само да пиете вода и да одбегнувате внесување на калории или јаглехидрати или да го оптимизирате метаболизмот на масти. Сепак, за време на тренинзите, се губат електролити преку потта, кои имаат многу важни функции во телото.

Токму овде Ви помагаат таблетите на ПоверБар: „5 електролити“. Тие се разложуваат во висококвалитетен пијалок, без калории - но со електролитите кои ги губите преку потта и тоа е идеално во ситуации кога го практикувате Вашиот спорт, а не сакате да конзумирате калории или шеќери.

Без шеќери - без калории
Без аспартам или вештачки вкусови.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: powerbar, electrolytes