Julbo Fury SP3CF ML BLUE
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Fury SP3CF ML BLUE

Julbo Fury SP3CF ML BLUE
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
7,500ден.
 
   - ИЛИ -   

FURY е модел кој со својот забележителен и радикален стил, широки цилиндрични леќи и совршена вентилација - е направен за брзина! Лесни и дизајнирани да имаат добар фит под било кој шлем, ова е модел кој нуди грип со врвен квалитет. Острите линии совршено одговараат на последните трендови во велосипедизмот и ги истакнуваат технолошките квалитети и перформанси на овие очила. Леќата нуди совршено чист поглед и заштита.

Други детали:

- Флексибилен, шок-апсорбирачки вметок во делот над носот
- Еластомерските вметоци на страничните краеви го прават овој модел полесен и покомфорен,
- Целосна вентилација: структурата на очилата е со голема можност за вентилација, со што се овозможува целосна циркулација на воздухот и се спречува замаглување,
- Во страничниот дел од рамката се користи ексклузивен мек/комфорен материјал, кој не се закачува/лепи на косата, а нуди совршен грип и комфор,
- Панорамски поглед: широката површина на леќата овозможува максимална прегледност во сите правци,
- Целосна покриеност: максимална заштита од Сонцето во екстремни услови.

Овој модел на Фјури е со Спектрон 3ЦФ леќа на Јулбо! 
Тоа е поликарбонатна леќа со антирефлектирачки/огледало слој на нејзе - го подобрува визуелниот комфор со елиминација на непосакуваните рефлексии.
Таа „пропушта“ малку повеќе светлина низ нејзе во споредба со Спектрон 4 леќата, а со тоа нуди и уште поголема „универзалност“ - може да се користи за поширок спектар на спортови, каде што не е потребно толку затемнување.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, fury