Julbo Powell CP3CF Blue Green
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Powell CP3CF Blue Green

Julbo Powell CP3CF Blue Green
Julbo Powell CP3CF Blue Green Julbo Powell CP3CF Blue Green
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
4,500ден.
 
   - ИЛИ -   

Powell!

Модел кој ќе ве придружува секаде - независно дали се движите низ вашите секојдневни урбани обврски или пак низ поприродна средина. 
Со свите правоаголни, но меки линии, овој модел одлично одговара и на мажи и на жени, а во неговата конструкција се користи материјал благодарение на кој е лесен, но во исто време и издржлив.

Тежина: 25гр.

Овој модел е со Спектрон 3ЦФ леќа на Јулбо! 
Тоа е поликарбонатна леќа со антирефлектирачки/огледало слој на нејзе - го подобрува визуелниот комфор со елиминација на непосакуваните рефлексии.
Таа „пропушта“ малку повеќе светлина низ нејзе во споредба со Спектрон 4 леќата, а со тоа нуди и уште поголема „универзалност“ - може да се користи за поширок спектар на спортови, каде што не е потребно толку затемнување.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, powell