Julbo Whoops SP3CF
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Whoops SP3CF

Julbo Whoops SP3CF
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
4,800ден.
 
   - ИЛИ -   

Докажан модел на Julbo: Вупс! :)

Дизајниран за луѓе со помали лица - овој модел е подготвен на се’! Нуди одлична/широка заштита од зрачење, а закривените рамки овозможуваат совршено држење на лицето и главата, правејќи го стабилен и при „поагресивни“ активни спортски авантури каде што има често и продолжено движење со главата и телото.

Овој модел на Вупс е со Спектрон 3ЦФ леќа на Јулбо! 
Тоа е поликарбонатна леќа со антирефлектирачки/огледало слој на нејзе - го подобрува визуелниот комфор со елиминација на непосакуваните рефлексии.
Таа „пропушта“ малку повеќе светлина низ нејзе во споредба со Спектрон 4 леќата, а со тоа нуди и уште поголема „универзалност“ - може да се користи за поширок спектар на спортови, каде што не е потребно толку затемнување.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:



Клучни зборови: julbo, whoops