Julbo MonteBianco 2 SP4 Blue
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo MonteBianco 2 SP4 Blue

Julbo MonteBianco 2 SP4 Blue
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
6,500ден.
 
   - ИЛИ -   

MonteBianco 2!

Модел кој е совршен сојузник во уживање во пејзажите. Линиите на овој сега веќе иконски модел на Julbo - се редефинирани за помодерен изглед, кој ја истакнува динамичната и спортска основа во себе. 
Од аспект на комфор, овој модел има и нови рамки кои штитат од лизгање надолу од носот/лицето и се пример за вистински модел за планински спортови. 
Страничните заштитни делови секако се вадат и ставаат по потреба...

Овој модел на МонтеБјанко 2 е со Спектрон 4 леќа на Јулбо! 
Тоа е поликарбонатна леќа со антирефлектирачки слој на нејзе - го подобрува визуелниот комфор со елиминација на непосакуваните рефлексии. Се препорачува за спортови во кои постои експонираност на силна светлина со дополнителна рефлексија.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, montebianco