Julbo Camino Polarized 3
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Camino Polarized 3

Julbo Camino Polarized 3
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
7,500ден.
 
   - ИЛИ -   

Камино е модел за широк спектар на планински и други активни спортови - многу лесни очила кои ќе Ви помогнат во целта да одите полесно и подалеку!

Со ергономски профил, со одличен грип на лицето и околу главата, овој модел доаѓа со странични штитници од дополнителна странична рефлексија/зрачење, кои ако условите тоа не го бараат - можат да се отстранат и очилата со тоа стануваат уште покомпактни и ненаметливи и можат да се користат во разно-разни секојдневни активности, каде сакате заштитата од Сонцето секако да биде на докажано високо ниво!

Доаѓаат во комплет со подесувачки врвки од моделот Експлорер.

Овој модел е со поларизирана леќа со 3-та категорија на заштита.
Оваа леќа е посебно погодна за активности на вода и во планина, бидејќи го елиминира отсјајот од рефлектирачките површини (пат, вода, снег...) 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, camino, polarized