Black Diamond Mercury Mitts NEW
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Mercury Mitts NEW

Black Diamond Mercury Mitts NEW
Black Diamond Mercury Mitts NEW Black Diamond Mercury Mitts NEW
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 10
7,400ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Најновата верзија на најпродаваниот модел на многу топла ракавица со 4+1 прсти: Меркјури!

Температурен опсег: -31/-12 °C
Тежина (просечна): 270 грама

Популарна 4+1 ракавица за планински авантури во многу студени услови.
Моделот Солоист на американската компанија Блек Дајмонд, е направена во комбинација со водоотпорната мембрана на компанијата, БДрај, како и со дополнителен водоодбивен третман на надворешниот материјал, кој пак дополнително е продолжен, за да дојде фино над ракавите од јакната, со цел да заштити од било каква можност да навлезе од таму снег во внтарешноста на јакната...

Внатрешниот термоизолационен слој, по потреба може да се извади и со тоа, надворешниот слој да се користи и сам по себе, во некои потопли периоди, или пак во комбинација со некоја друга потенка ракавица со послаби изолациони карактеристики.

Споменатиот термоизолационен слој, е направен од ПримаЛофт Голд Крос Кор материјалот - кој се суши многу брзо, а ги задржува своите одлични изолациони карактеристики и кога е влажен. 

За одличен грип и издржливост, дланката кај овој модел е од козја кожа, која пак е засилена со Кевлар и тоа ја прави уште поиздржлива.

Основни карактеристики за ПримаЛофт материјалите искористени во конструкцијата:
170-грамски ПримаЛофт Голд со Крос Кор во задниот/надворешниот дел на раката;
133-грамски ПримаЛофт Голд со Крос Кор од внатрешната страна на дланката, како надополнување на меката, полареста постава со која се зголемува топлината...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, mercury