Black Diamond Solution 150 Merino Lady
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Solution 150 Merino Lady

Black Diamond Solution 150 Merino Lady
Black Diamond Solution 150 Merino Lady Black Diamond Solution 150 Merino Lady Black Diamond Solution 150 Merino Lady
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 6
6,200ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Сите одлично функционални системи, пред се' - имаат добра основа!
Ова е причината зошто дизајнирањето и конструирањето на основен слој во својот систем на облека, американската компанија Блек Дајмонд, го зема многу сериозно.

Решение: моделот Солушн 150.

Овој модел го користи иновативниот и патентиран материјал на NuYarn - растеглива мерино волна, која е посилна, потопла и се суши побрзо од другите мерино волни, користејќи технологија на омотување на најлонска база со екстра-фино мерино влакно. Оваа технологија овозможува супериорна терморегулација и менаџирање на влага/пот, на што се надополнува и природната отпорност кон бактерии и мириси, што ги прави овие модели одличен избор за комфор при директен контакт со кожата, при активности со силен интензитет во планините. 

Материјали: 78% Мерино волна, 22% полиестер
Тежина: 130 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, solution, merino