Trimm Jurra
Кошничката е празна!
Најпродавани

Trimm Jurra

Trimm Jurra
Trimm Jurra Trimm Jurra
Бренд: Trimm
Код на производот: trimm
Достапност: 8
4,200ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Софтшел панталони со женски крој, за широк спектар аутдор активности, од прошетки во паркот, градот или ски центарот во студени временски услови, до планинарење, турно скијање...

Мембраната која се користи нуди добра водоодбивност, а софтшелот секако и добра термо изолација.

Делот кај колената и долниот дел над чевлите е засилен со материјал кој ги штити панталоните од несакани механички оштетувања, абење, триење од гранки, камења...

Материјали: 100 % Nylon Spandex, 100 % PES софтшел, Triguard софтшел
Дишливост: 5000 g/ m2 / 24 h
Водоодбивност: 8000 mm

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: trimm, jurra