Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Helio 116 Carbon

Black Diamond Helio 116 Carbon
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 1
57,500ден.
40,250ден.

Достапни опции


* Должина (cm):

 
   - ИЛИ -   

Одлична цена со 30% ПОПУСТ!
Од овој модел имаме уште само 1 големина: 186цм!

Ултрелесна „powder“ скија наменета за сериозни технички линии, подготвена „да јаде“ длабок снег далеку од патеките. Благодарение на конструкцијата со карбон, таа е доволно лесна да биде користена во експедиции и во тури со многу големи висински искачувања, а во исто време ја задржува торзионата крутост и мек флекс кој е потребен да се скија одлично по мек снег, но и по разнолик терен. Раното кревање во врвот и опашката го подобруваат пловењето, но и движењето по мек снег при турно турите, а во опашката има и посебен засек кој овозможува крзното да биде секогаш безбедно во позиција.

Пловлива 116 ширина под нога со рано кревање во врвот и опашката,
Конструкција со карбон: торзиона крутост и балансиран флекс,
Ултралесна дрвена срж,
5мм АБС стрница,
АБС заштита во опашката со клип за крзното,
Оптимална употреба: 90% мек снег, 10% тврд снег,
Не се препорачува монтирање на телемарк везови.

Тежина за пар:  
3.3 kg

Димензии:  
145-116-126

Радиус: 
25 m

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond Helio 116