BD UltraLite 125mm - на сечење
Кошничката е празна!
Најпродавани

BD UltraLite 125mm - на сечење

BD UltraLite 125mm - на сечење
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 5
11,800ден.
 
   - ИЛИ -   

Black Diamond UltraLite Mix STS - универзално крзно

Крзно за турно скијање, креирано за долги пристапи и тури каде што од огромна важност се можоста крзното да се пакува лесно и да не зафаќа простор, а исто така секако – и да има добро триење. Овој модел на крзно на Блек Дајмонд е направен од оптимална комбинација на мохер и најлон, а на него е инкорпорирана и најновата апликација. Патентираниот СТС систем на „опашката“ овозоможува подесување (продолжување/кратење) и до 10цм на различни скии.

-Микс од 65% мохер и 35% најлон со најнова апликација,
-20% полесно/помало пакување,
-Патентиран СТС подесувачки систем кој овозможува и до 10цм прилагодување на скиите,
-Подесувачки прстен на врвот, кој одговара на широк избор на врвови на скии,

Тежина: 586грама/пар за крзна кои се 110мм во ширина
 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond UltraLite Mix STS