Кошничката е празна!
Најпродавани

BCA Float 32

BCA Float 32
Бренд: BCA
Код на производот: bca
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
40,900ден.

Ранецот со воздушно перниче, Float 32, од американската компанија БЦА (BackCountry Access) е дизајниран за скијање надвор од патеките - за фрирајд и турно скијање и бордање! Секако дека скијањето на таков терен, бара пред се’ познавање на темата „лавинска безбедност“, но поседување на опрема која дополнително ќе помогне во случај работите да тргнат во непосакуван правец - е повеќе од неопходна. Во случај на лавина, со повлекување на тригерот, се активира 150-литарско воздушно перниче кое треба да Ве држи што поблиску и секако на површината на снегот, кога движењето на лавината ќе запре, а ги штити и Вашиот врат и грб.
Флоат 22 и Флоат 32 ранците достапни во нашиот продажен центар, се дел од најновата серија на БЦА, кои ги користат Флоат 2.0 цилиндрите - 30% помали и 15% полесни од претходната генерација!
Во ранците секако лесно ја собира и другата опрема потребна за зимски авантури: опрема за лавинско спасување (лопата, сонда), храна, вода/чај и дополнителен слој на облека. 

Цилиндерот за Флоат ранците се продава посебно.

Волумен: 32литри
Тежина: 2.95кг (целосен систем со цилиндер), 2.37кг (целосен систем без цилиндер), 1.7кг (само ранецот)
Материјал: 330 denier mini ripstop nylon w/ PU coating (main) 420 denier oxford nylon w/ PU coating (high wear areas) 200 denier polyester (lining)
За торзо: 44-52цм

За најновата серија на Флоат ранци:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: bca, float