Julbo Hal purple
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Hal purple

Julbo Hal purple
Julbo Hal purple Julbo Hal purple Julbo Hal purple
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 2
7,400ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

"All-terrain" моделот на Жулбо!

Овој модел на ски/борд кацига на француската компанија Жулбо (JULBO), е резултатот на нивната мисија да дизајнираат модел во кој ќе бидат оптимизирани комфорот и компактноста. Двобојниот финиш го истакнува модерниот дизајн, кој пак претставува комбинација од активна вентилација и прецизен фит!
Формата на овој модел овозможува совршена интеграција со ски очила/маски и независно дали се работи за „фри-рајд“ скијање или пак едноставно уживање во ски центрите, совршената заштита е одговор на скијачи и бордери кои бараат лесен модел, стилски лик и високи перформанси!

Технички карактеристики
-Подеслив проток на воздух: каналите за вентилација имаат можност да бидат регуларини, за најдобро да одговорат на условите
-Подесувачки фит: прецизно подесување на големината
-Еластична замка за подесување: во задниот дел, поставен е систем со користење на еластична замка - за безбедно поставување на ски очилата
-Меки и подесувачки додатоци во делот околу ушите - кои по потреба исто така може и да се отстранат...

Големинa
С/М: 54-58цм

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, hal