Julbo June
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo June

Julbo June
Julbo June Julbo June
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
3,700ден.
 
   - ИЛИ -   

Задоволство и стил за девојките кои скијаат или бордаат!

Овој модел на ски маска нуди максимално задоволство кај девојките, благодарение на двојната густина на користениот сунѓер, можноста за избор на средна големина на анатомска рамка и вентилација на цилиндричната двојна леќа. Совршен комфор на секое ниво! Огледално обраборените леќи пак, кои имаат и боја, како и елегантното решение на ластикот, даваат дополнителен стилски лик! Така што се добива модел кој има одличен лик и неверојатен комфор.

Технички карактеристики
-Проток на воздух: низ рамката е овозможен проток на воздух, со што се помага против замаглување
-Слој против замаглување: од внатрешната страна на леќите има дополнителен слој кој помага против замаглување
-Сунѓер со двојна густина: Два слоја сунѓер кои даваат оптимален комфор, како и помош во апсорпција на удари, при што внатрешниот е помек на допир со кожата
-Ластик кој е компатибилен со сите видови на шлемови за скијање/бордање
-Вентилација на леќите: Дополнителна вентилација низ самите леќи, за уште подобра превенција против замаглување.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, june