Julbo Blade black
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Blade black

Julbo Blade black
Julbo Blade black Julbo Blade black Julbo Blade black
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 5
5,500ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Одличен стил и комфор!

Овој модел на кацига за скијање/бордање Ви нуди одличен однос на цена и перформанси, без компромис на тежината и комфорот. Со посебна посветеност кон финалните детали при изработката, како и ергономскиот дизајн, француската компанија Жулбо (JULBO), Ви гарантира совршен фит и стилски лик - модел кој мора да го поседува секој скијач/бордер кој сака да ги ужива планините во целосна безбедност.

Технички карактеристики
-Подесувачки фит: прецизно подесување на големината
-Проток на воздух: овој модел во себе има инкорпорирано стратешки поставени канали за вентилација и посебна мрежа за придвижување на влагата
-Еластична замка за подесување: во задниот дел, поставен е систем со користење на еластична замка - за безбедно поставување на ски очилата
-Меки и подесувачки додатоци во делот околу ушите - кои по потреба исто така може и да се отстранат...

Големини
С/М: 54-58цм
Л/ХЛ: 58-62цм

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, blade