Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Fusion

Julbo Fusion
Julbo Fusion Julbo Fusion Julbo Fusion Julbo Fusion
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
9,500ден.
 
   - ИЛИ -   

Високите перформанси - сега многу достапни!

Ова е модел од највисоката класа на франуцската компанија Жулбо (JULBO). 
Комбинацијата на реактивна, фотохроматска леќа, која се осветлува или затемнува самата, во зависност од тоа колку светлика има во околината; големата рамка за многу широко поле на прегледност и врвниот комфор - овозможуваат маска која на секој пасиоиран скијач и бордер, се нуди и по многу достапна цена.

Модел за секакви временски услови!

Технички карактеристики
-Проток на воздух: низ рамката е овозможен проток на воздух, со што се помага против замаглување
-Слој против замаглување: од внатрешната страна на леќите има дополнителен слој кој помага против замаглување
-Двојно подесување на ластикот: на ластикот има две токи, со кои се овозможува симетрично подесување - со многу леснотија
-Сунѓер со двојна густина: Два слоја сунѓер кои даваат оптимален комфор, како и помош во апсорпција на удари, при што внатрешниот е помек на допир со кожата
-Целосно силиконизиран грип: од внатрешната страна на ластикот, по целата негова должина, има линија со силикон, за совршен грип на шлемот
-Минималистичка рамка: супер-тенка рамка, со која се овозможува широко поле на прегледност - во секој агол. Погледот е чист, како странично, така и во вертикала.
-Ластик кој е компатибилен со сите видови на шлемови за скијање/бордање
-Вентилација на леќите: Дополнителна вентилација низ самите леќи, за уште подобра превенција против замаглување...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, fusion