Кошничката е празна!
Најпродавани

BCA Dozer 1T

BCA Dozer 1T
Бренд: BCA
Код на производот: bca
Достапност: 6
3,400ден.
 
   - ИЛИ -   

Тежина: 545 грама

Димензии на лопата: 23 x 27 cm
Должина на рачка кога не е издолжена: 38.7 cm
Должина на склопена лопата/неиздолжена: 57 cm
Должина на склопена лопата/издолжена: 79 cm
Материјал: 6061 T6 Aluminum 

Најновата верзија на досегашната Б-1 Екст лопата на БЦА, која беше најпродаваниот модел во Северна Америка. Рачката е „ово-конкавна“, а лопатата во првата третина е со мазна површина, со цел да се овозможи правење мазни ѕидови при правење снежен профил...
Сите телескопски лопати на БЦА се дизајнирани да го исполнат УИАА стандардот за лавински, спасителни лопати.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: bca, dozer