Julbo Ultimate SP3CF green
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Ultimate SP3CF green

Julbo Ultimate SP3CF green
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
6,700ден.
 
   - ИЛИ -   

Очила на годината за 2021 година, според Trail Running Magazine!

Со овој модел во својата колекција, француската компанија JULBO, ги поместува границите на перформансите на спортските очила! Секоја линија и детал во неговата геометрија е дизајниран да послужи во остварување на една цел: да ви даде врвна слобода при практикувањето на Вашиот спорт. Новата рамка овозможува прецизно и долготрајни подесување, а дополнително, со нејзината GripTech структура, се овозможува и одличен грип, со што се овозможува одлично „лежење“, како и многу мала тежина воопшто на очилата. Панорамскиот модел на леќа, дава малку агресивен лик, а овозможува голема заштита и визуелен комфор. Сега е време да ги поместувате Вашите граници!

Основни спецификации:
3D Nose Fit: можност во делот кој е во допир со носот, да се подесува во сите правци и со тоа се овозможува компатибилност со секоја форма на нос и одличен фит во било какви услови,
Подесливи рамки: во крајот, рамките се свитливи и може одлично да се подесат околу Вашата глава, независно дали дополнително носите кацига, капа или поткапа,
Голема вентилација: овозможена е целосна циркулација на воздух, со што дополнително се заштитува од замаглување,
GripTech: JULBO користи ексклузивен материјал на рамката, кој е мек и комфорен, нуди одличен грип, а не се заглавува на косата,
Панорамска леќа: максимално поле на видливост...

Тежина: 27 грама!

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, ultimate