Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Mount Shasta 55+10 LD

Millet Mount Shasta 55+10 LD
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 5
15,400ден.
11,550ден.
 
   - ИЛИ -   

Женскиот модел на Маунт Шаста!

Имате потреба за независност во период од повеќенеделно планинарење? Овој модел е специјално дизајниран за максимизирање на комфорот во Вашите авантури. Со неколку џебови и оддели – овозможува оптимална организација на Вашите работи во ранецот при долги патувања, а тоа е посебно поедноставено со директен пристап до долниот оддел, но и преку патент од горе. Исто така, во него се инкорпорирани и повеќе гуртни за затегнување на штеки, цепини, шатор, подметач... Грбот на ранецот може да се подесува според висината на Вашето торзо, а исто така и неговата конструкција овозможува што побрзо сушење на потта!

Наменето за: планинарење

Спецификација:
-Телото на ранецот, по потреба се зголемува. Капата може да се отстрани и користи како посебно ранче;
-Пристап преку патент / преден џеб + 1 џеб на патент;
-Два странични џеба: еден од растеглив материјал, друг на патент;
-Држачи за цепини и штеки;
-Капа со 3 џеба;
-Мушама за заштита од дожд;
-Ергономски прерамки, гуртни за подесување на правецот на пад на тежината, гуртна за одморање на рацете;
-Гуртна околу половината – дизајнирана за тежок товар, со 2 џеба;
 

Волумен: 55+10 литри
Тежина: 2380 грама
Висина на грб: 41/48цм

Материјали:
N 300 D Robic Twin Chip
N 210D HT Dynajin
N 1000 D Kodura
Foam Ariaprène® Back / 3D Mesh

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet mount shasta