Campagnolo DB-310
Кошничката е празна!
Најпродавани

Campagnolo DB-310

Campagnolo DB-310
Бренд: Campagnolo
Код на производот: Campagnolo
Достапност: 19
2,000ден.
 
   - ИЛИ -   

Кампањоло ДБ-310

Пакни за хидрауилични диск кочници - органски, со заоблени краеви, за полесно вадење/ставање на тркалата. 
Компатибилни со Супер Рекорд, Рекорд, Корус, Потенца и Х11 хидраулични системи.

-Метален слој за антивибрација: ги смирува вибрациите за време на кочењето,
-Индикатор за износување: пакните треба да се сменат, кога дебелината на компонентата ќе се потроши до индикаторот на 1.5мм,
-Водилка на пакните: Лесно се прави секоја промена на тркало, бидејќи роторот лесно е воден од формата на пакната, кога влегува во шепата.

Органските пакни овозможуваат помеко кочење, потивки се при влажни услови и со тоа го штитат кочниот систем од поголем термален стрес. 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: campagnolo, db-310