Sinter - Shimano B type
Кошничката е празна!
Најпродавани

Sinter - Shimano B type

Sinter - Shimano B type
Бренд: Sinter
Код на производот: sinter
Достапност: 35
700ден.
 
   - ИЛИ -   

Синтер - бренд посветен на сигурноста!
Пакни соодветни на Шимано „Б“-тип, но и многу повеќе.

Конкретно за овој модел
Црвена боја на надворешна плочка: органски пакни 

Компатибилност со:
***Шимано
BR-M3050, BR-M4050, BR-M315, BR-M365, Altus BR-M375, BR-C501, BR-M355, BR-M395, BR-M415, BR-M416, BR-M416A, BR-M445, BR-M446, BR-M447, BR-M465, BR-M475, BR-M485, BR-M486, BR-M495, BR-M505, BR-M506, BR-MT200, BR-MT400, BR-MT500, BR-TX805, Deore BR-M515, Deore BR-M525, Deore BR-M575, Deore BR-T615, LX BR-T675
***ТРП
Dash Sport, HY/RD, Hylex, Spyke, Spyre, Spyre SLC
***Тектро
Aquila MD-M500, Aries MD-M300, Auriga HD-E500, Auriga HD-E520, Auriga HD-E525, Auriga HD-E530, Auriga HD-M290, Auriga HD-M291, Auriga HD-T525, Auriga HD-T530, Dorado HD-E715, Draco2 HD-M352, Gemini HD-M500, Gemini HD-M501, Gemini HD-M510, Gemini SL HD-M520, Gemini SL HD-M521, HDC330 HD-M330, MD-M280, Mira MD-C400, Orion HD-M725, Orion HD-M730, Orion SL HD-M740, Vela HD-T290, Volans HD-T710
***QUAD
Disc Brake


За компанијата:
Синтер е компанија од Словенија со 50+ годишна традиција, која својот фокус го посветува исклучително на моќни и сигурни кочни системи.
Велат: „Нашите пакни овозможуваат екстремни кочни перформанси, мазно кочење и комфорно и безгрижно возење.“
Целосниот процес на истражување, развој и производство се изведува во нивните погони во Словенија, а тестирањето го прават најпрестижните возачи во светот!

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: sinter, b05s