Shimano G05S-RX Resin
Кошничката е празна!
Најпродавани

Shimano G05S-RX Resin

Shimano G05S-RX Resin
Бренд: Shimano
Код на производот: shimano
Достапност: 12
800ден.
 
   - ИЛИ -   
Пакни за кочници: Шимано Г05С
Органик - помалку звук и подобра модулација
За 2-клипни модели на кочници
 
Нов материјал со кој се добива 50% подобра отпорност од износување во споредба со Г03С и 110% подобра отпорност од Г02С
 
Компатибилни за:
XTR M9000, XTR M980, 
DEORE XT M8100, DEORE XT M8000, DEORE XT M780, 
SLX M7100, SLX M7000, SLX M670, SLX M660, 
DEORE M6100, DEORE M5100, DEORE M6000 Series, DEORE M610, 
ALFINE S7000/S700, 
CYCLOCROSS / ON-ROAD DISC BRAKE, SHIMANO

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:



Клучни зборови: shimano, g05s