Sinter - Avid & SRAM
Кошничката е празна!
Најпродавани

Sinter - Avid & SRAM

Sinter - Avid & SRAM
Бренд: Sinter
Код на производот: sinter
Достапност: 14
1,000ден.
 
   - ИЛИ -   

Синтер - бренд посветен на сигурноста!
Пакни соодветни на Avid, SRAM (Elixir, DB , Level..)

Конкретно за овој модел
Црна боја на надворешна плочка: семи-металик органски пакни со долг животен век, одлична модулација.
Соодветни за калливи и влажни услови.

Компатибилност со:
***Avid
Elixir 1, Elixir 3, Elixir 5, Elixir 7, Elixir 9, Elixir CR, Elixir CR Mag, Elixir R
***SRAM
DB1, DB3, DB5, Level, Level T, Level TL, Level TLM (from 2019), Level Ultimate, X0, XX

За компанијата:
Синтер е компанија од Словенија со 50+ годишна традиција, која својот фокус го посветува исклучително на моќни и сигурни кочни системи.
Велат: „Нашите пакни овозможуваат екстремни кочни перформанси, мазно кочење и комфорно и безгрижно возење.“
Целосниот процес на истражување, развој и производство се изведува во нивните погони во Словенија, а тестирањето го прават најпрестижните возачи во светот!

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: sinter, avid, sram