Romet Symfonia 2
Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Symfonia 2

Romet Symfonia 2
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 1
24,000ден.
 
   - ИЛИ -   
Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
тркало: 26
рам: алуминиум + амортизер
шифтер: Shimano Nexus SL-S41E 3sp
менувач: Shimano Nexus 3sp
пренос: Cyclone CTL-3 38T 170 mm
касета: 19Т (3 брзини Шимано Нексус)
кочници: V-brake
предна главина со динамо: Shimano Dynamo DHC3000 3N - за напојување на осветлувањето
гуми: 26×1,75
седло: Romet City
предна лампа: JY-7093 LED 30 lux
задна лампа: JY-397 LED

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, symfonia