Romet Gazela 1 26"
Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Gazela 1 26"

Romet Gazela 1 26"
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 2
21,300ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   
Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
Тркало/материјал: 26" / алуминиум 6061
Големина: М
Амортизер на вилушка
Број на брзини: 21 
Преден шифтер: Shimano ST-EF41 3 speed
Заден шифтер: Shimano ST-EF41 7 speed
Преден менувач: Shimano FD-TY510
Заден менувач: Shimano ALTUS RD-M310
Пренос/курбла: 42/34/24T 170 mm
Кочници: алуминиумски В-брејк
Гуми: 26×1,75
Обрачи: дуплоѕидни алуминиумски
Касета: 14-28T
Волан со подесувачки стем од 90мм
Седло: Selle Royal

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, gazela