Romet Gazela 1 28"
Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Gazela 1 28"

Romet Gazela 1 28"
Romet Gazela 1 28" Romet Gazela 1 28" Romet Gazela 1 28" Romet Gazela 1 28" Romet Gazela 1 28"
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 4
27,800ден.
 
   - ИЛИ -   
Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
Големина на тркало/квалитет на рам: 28" / alu 6061
Вилушка со амортизер
Број на брзини: 21
Преден шифтер: Shimano ST-EF500 3 speed
Заден шифтер: Shimano ST-EF500 7 speed
Преден менувач: Shimano FD-TY510
Заден менувач: Shimano Altus RD-M310
Пренос: Shimano FC-TY301 48/38/28T, курбла: 170 мм
Кочници: в-брејк алуминиумски
Гуми: 700×35C
Обрачи: дупло-ѕидни алуминиумски
Касета: Shimano MF-TZ500 14-28T, 7 брзини
Седло: Selle Royal Rio
Педали: FP-804

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, gazela