Black Diamond Factor 130
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Factor 130

Black Diamond Factor 130
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 1
33,900ден.
10,170ден.

Достапни опции


* Mondo големини:

 
   - ИЛИ -   

Останата е уште само 1 големина: Мондо 27.5!!!
Фантастична цена со 70% ПОПУСТ!!!

Модел на фритур/фрирајд-туринг чевла, со која Блек Дајмонд започна револуција во скијањето. Сега со комплетно нова влошка, оваа моќна чевла е потопла, покрута и со подобар фит! 
За моќно возење, но и модел „се’ во едно“: за скијање без ограничувања и без компромис. Доаѓа со „Алпајн“ ѓон, но е компатибилна и со ѓонови на БД кои се компатибилни и со повеќе типови на везови.

Тежина за пар :   4 kg (за Мондо големина 27)
 
Влошки :   Power Fit (Thermoformable)
 
Серија :   Power Series
 
Ѓон :   Alpine
 
Флекс :   130

Технологија :   Triax Pro

Повеќе инфо од производителот:

  • Stiffer and more powerful than the Factor 110
  • Triax Pro Frame with Flex 130 and 20 degrees of resistance-free touring motion
  • New plastic liner tongue for a smooth, evenly distributed flex, plus an extra-wide power strap
  • New thermoformable Power Fit Liner features a 3:1 Freeride Series Boa closure system, aerogel-insulated strobel base and articulating zones for touring comfort
  • Equipped with BD Alpine Sole Blocks and compatible with BD AT Sole Blocks with integrated tech inserts (sold separately)

 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Factor 130