Black Diamond Access Hoody
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Access Hoody

Black Diamond Access Hoody
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 1
10,900ден.
5,450ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха има уште само големина: С
Одлична цена со 50% ПОПУСТ!!!

Вековната загатка околу непредвидливите временски услови во високите планини е конечно решена!
Овој модел на слој за термо заштита, има супер мал волумен кога е спакуван! Конструиран со Пертекс во својата надворешност, а со ПримаЛофт како изолација – истовремено е и издржлив кон се’ што планината би фрлила на вас, а има и одличен фит за супер мал волумен при пакувањето. Во надворешниот, страничен дел има Шелер материјал во комбинација со помала изолација, со што може да се прави промена во ритамот на движењето - без честа промена на слоевите на облека. Капата е еластична и компатибилна со шлемови, а јакната може да се спакува во џебот кој е во нејзиниот внатрешен дел.

Тежина: 330гр

Материјали:
[Надворешен материјал] Pertex® Microlight 20d ripstop with DWR finish (40 gsm, 100% nylon)
[Надворешен материјал од страна] Schoeller® stretch-woven nylon with NanoSphere® Technology (80 gsm, 93% nylon, 7% elastane)
[Излоација] PrimaLoft® Gold Insulation (60 gsm, 100% polyester)

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond Access Hoody