Black Diamond RockLock Magnetron
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond RockLock Magnetron

Black Diamond RockLock Magnetron
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 5
1,950ден.
 
   - ИЛИ -   

Комбинација на максимална безбедност и леснотија на користење!
Карабинер со автоматско заклучување, кој користи силни магнети за таа цел. Магнетрон технологијата користи две магнетски вметоци во вратичката и челичен вметок во „клунот“ на карабинерот, со што се постигнува ултра-безбеден заклучувачки механизам кој лесно може да се користи и со лева и со десна рака. Се користи „РокЛок“ формата на карабинер на БД, која е идеална за обезбедување, поставување сидришта или абзелување, а мазниот клун штити од можно заглавување на гуртните и јажето при прикопчување/откопчување.

Спецификација:
Тежина 87 грама
Сила при затворена вратичка 24 kN
Сила при отворена вратичка 7 kN
Сила на помалата оска: 7 kN
Отвор на вратичката: 21мм

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, rocklock, magnetron