Romet Orkan 2 Lady
Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Orkan 2 Lady

Romet Orkan 2 Lady
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 3
25,300ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Овој модел е достапен уште само во големина Л во моментов.
Одличен пред-сезонски попуст од 20%.

Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:​​
Тркало/рам: 28" / aлуминиум 6061
Вилушка со преден амортизер
Број на брзини: 24
Преден шифтер: Shimano ST-EF500 3 speed
Заден шифтер: Shimano ST-EF500 8 speed
Преден менувач: Shimano Tourney FD-TY300
Заден менувач: Shimano ALIVIO RD-T4000
Пренос: 48/38/28T 170 mm
Кочници: алуминиумски в-брејк
Гуми: 700х42
Обрачи: дуплоѕидни алуминиумски
Главини: Shimano TX500
Касета: Shimano CS-HG200 12-32T 8sp

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, orkan