Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Rambler R9.2 black

Romet Rambler R9.2 black
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 3
28,500ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

За Ромет:

Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
Тркало/материјал: 29" / алуминиум 6061
Амортизер: SR Suntour XCE
Брзини: 24
Шифтери: Shimano Tourney TX800 3х8
Преден менувач: Shimano Tourney TY700
Заден менувач: Shimano ACERA RDM-360 (24 брзински систем со широк опсег на употреба)
Курбла: Shimano FCTY-301 42/34/24T 170 mm
Диск кочници: Shimano Tourney TX805 (Шимано диск кочници!)
Ротори: 160 mm
Гуми: Michelin Country Racer 29×2,1
Обрачи: дуплоѕидни алуминиумски
Касета: Shimano HG31-8 11-34T (8 касета/24 брзини)
Волан: Romet alu. 720мм
Стем: Romet alu. 90мм
Колче: Romet alu. 31,6мм/360мм

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, rambler